| Akku | Separat erhältlich |
|---|---|
| Antriebsstrang | 4WD |
| Antriebstyp | Vorwärts/Bremse/Rückwärts |
| Ball Bearings | Full Set, Rubber Shielded |
| Battery Tray Dimensions | 6.69 x 2.16 x 2.09 in (170 x 55 x 53mm) |
| Body | Painted,decaled and trimmed |
| Brakes | Integral with ESC |
| Chassis | 0.6 in (4mm) 6061-T6 Aluminum Plate |
| Connector Type | IC5, EC5 |
| Differential | Getriebeart |
| Empfänger | Enthalten |
| Fernsteuerung | Enthalten |
| Fertigstellungsgrad | Ready-To-Run |
| Final Drive Ratio | 22.41:1 |
| Front Shock Spring Rate | 2.21N/mm |
| Front Track | 23.46 in (596mm) |
| Gear Pitch | 1.0 Module |
| Gear Ratio | 22.41:1 |
| Geschätzte Montagezeit | Keine Montage erforderlich |
| Ground Clearance | 2.56 in (65mm) |
| Grösse Felgenmitnehmer | 24mm |
| Internal Gear Ratio | 9.07:1 |
| Ladegerät | Separat erhältlich |
| Material Buchse | Metall |
| Maßstab | 1/5 |
| Motor Size | 4685-1250Kv Sensorless |
| Motortyp | Brushless |
| Pinion | 23T |
| Power System | 8S |
| Power Typ | Elektrisch |
| Product Height | 12" (305 mm) |
| Product Length | 28.11" (714 mm) |
| Product Weight | 24lbs (11kg) |
| Product Width | 23.46" (596 mm) |
| Rear Shock Spring Rate | 2.21N/mm |
| Rear Track | 23.46 in (596mm) |
| Regler | Enthalten |
| Servos | Enthalten |
| Shock Type | Oil-filled, coil over adjustable |
| Steering Type | 2WS |
| Suspension | Independent |
| Technologie | AVC & SMART |
| Tire Tread | dBoots Backflip |
| Tire Type | Multi-surface |
| Top Speed | 55+ |
| Vehicle Type | Stunt Truck |
| Wasserabweisend | Ja |
| Wheel Type | MT 4.88in |
| Wheel Width | 3.54 in (90mm) |
| Wheelbase | 16.92 in (430mm) |